مقایسه ترموکوپل و RTD،تفاوت ترموکوپل و RTD

سنسور های RTD و ترموکوپل، جزو سنسورهای دما هستند. این تجهیزات در طیف گسترده ای از صنایع مورد استفاده قرار می گیرند. با این حال ، طراحی و تطبیق پذیری آنها کاملاً متفاوت است.هر کدام از این سنسورهای حرارتی، ویژگی‌های منحصر به فردی دارند که با توجه به آن‌ها، استفاده از هر کدام از این دو در کاربردهای مختلف ممکن است مناسب‌تر باشد.

انواع ترموکوپل و جدول رنگ‌بندی سیم ها

ترموکوپل‌ها دارای تیپ‌های متنوع برای اندازه‌گیری دما می‌باشند. در این مقاله با انوع ترموکوپل و جزییات رنگ‌بندی سیم و کابل انواع ترموکوپل مطابق استانداردهای مختلف جهانی مطالبی آشنا شوید.

نصب اتصالات ترموکوپل

سه روش متداول برای نصب اتصالات ترموکوپل وجود دارد.

1 -اتصال عایق شده(ungrounded) : در این حالت اتصال از غلاف جدا می شود در نتیجه این اتصال برای محیط های خورنده و کاربردهایی با فشار بالامناسب است، در ضمن زمان پاسخ دهی در مقایسه با روش های دیگر نصب بسیار طولانی است.

کالیبراسیون سنسورهای دما

دستگاه های اندازه گيری باید به طور دوره ای کاليبره شوند. گذشت زمان، فرسودگی و حوادث غير قابل پيش بينی، باعث می شوند تا ميزان صحت کميت اندازه گيری شده دقيق نبوده و نيازمند تأیيد مجدد باشند. برای تجهيزات کاليبره شده گواهی کاليبراسيون صادر شده و ضميمه دستگاه می گردد.

درباره ما

فروشگاه ترموکار با سابقه ای درخشان  در زمینه واردات ، ساخت ، عرضه مستقیم انواع ترموکوپل ،سنسورهای حرارتی RTD، المنت ،کابل های جبران ساز ترموکوپل، ترموول  فعالیت می نماید و آمادگی ارایه انواع خدمات در زمینه ساخت و تولید، فروش این محصولات را جهت  مصارف خانگی و صنایع نفت و گاز، نیروگاهها، صنایع غذایی و دارویی و بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ دیگر را دارا می باشد.