29
آبان

نصب اتصالات ترموکوپل

سه روش متداول برای نصب اتصالات ترموکوپل وجود دارد.

1 -اتصال عایق شده(ungrounded) : در این حالت اتصال از غلاف جدا می شود در نتیجه این اتصال برای محیط های خورنده و کاربردهایی با فشار بالامناسب است، در ضمن زمان پاسخ دهی در مقایسه با روش های دیگر نصب بسیار طولانی است.

اتصال قابل دسترسی ترموکوپل

 

 

2 -اتصال زمین شده(grounded): این نوع متداولترین حالت اتصال است. در این حالت هر دو سیم ترموکوپل و غلاف آن به یکدیگر جوش داده می شوند و یک نقطه اتصال را در سر ترموکوپل تشکیل می دهند. این نوع اتصال زمان پاسخ سریعی دارد چون ترموکوپل دارای تماس مستقیم با غلاف است و به حرارت اجازه می دهد به آسانی منتقل شود. تنها مشکل این ترموکوپل این است که نسبت به تداخلات الکتریکی حساس تر است.

این اتصالات نیز برای محیط های خورنده و کاربردهایی با فشار بالا مناسب می باشد ، زمان پاسخ دهی نسبت به اتصال عایق شده سریعتر می باشد ولی از طرفی ترموکوپل در معرض ایجاد حلقه های زمین و اغتشاشات الکتریکی قرار دارد.

 

اتصال زمین شده

 

 

3 -اتصال قابل دسترسی(exposed): سیم های ترموکوپل به یکدیگر جوش داده شده اند و به صورت مستقیم وارد فرایند می شوند. زمان پاسخ در این حالت بسیار سریع است اما سیم های ترموکوپل در معرض خوردگی و فرسایش اند. به جز در مواقعی که در فرایند نیاز به این نوع ترموکوپل است، این نوع پیشنهاد نمی شود.

این اتصال پاسخ سریعتری ایجاد میکند ، این اتصال قابل دسترسی است و به سهولت آسیب می بیند برای اندازه گیری در محیطهای خورنده مناسب نیست این نوع اتصال اغلب برای اندازهگیری دمای هوا و گازها به کار می رود.

اتصال عایق شده ترموکوپل

 

اشتراک گذاری

درباره ما

فروشگاه ترموکار با سابقه ای درخشان  در زمینه واردات ، ساخت ، عرضه مستقیم انواع ترموکوپل ،سنسورهای حرارتی RTD، المنت ،کابل های جبران ساز ترموکوپل، ترموول  فعالیت می نماید و آمادگی ارایه انواع خدمات در زمینه ساخت و تولید، فروش این محصولات را جهت  مصارف خانگی و صنایع نفت و گاز، نیروگاهها، صنایع غذایی و دارویی و بسیاری از صنایع کوچک و بزرگ دیگر را دارا می باشد.